Helena Šoltészová: Zůstane koza celá, když se vlci nažerou?

Rozhlasová hra s názvem „Helena Šoltéšová: Zůstane koza celá, když se vlci nažerou?“ Děj této hry pojednává o ženě, která žije sama na statku se svou kozou. Jednoho dne do okolí přijde smečka vlků a začne napadat místní farmy, včetně té její. Statečná žena je odhodlaná svou kozu ochránit, i když to znamená ohrožení vlastního života.

Hra je komentářem k lidskému stavu a k tomu, kam až jsou lidé schopni zajít, aby ochránili to, na čem jim záleží, a to i tváří v tvář nebezpečí. Postava provázející celou hru je vykreslena jako silná a odhodlaná žena, která je ochotna udělat cokoli, aby udržela svou kozu v bezpečí, i když to znamená vystavit se nebezpečí. Hra je také komentářem k důležitosti soběstačnosti a nebezpečí přílišného spoléhání se na ochranu druhých.

Autorská práva patří Českému rozhlasu, odkud je také tato hra.

Jaroslava Adamová, Ladislav Mrkvička a Jaroslav Kepka v hlavních rolích satirické komedie s drobnou kriminální zápletkou. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.
Martin Velíšek

Natočeno v roce 1981.
Osoby a obsazení: Alois Bedníček, vedoucí Galvany (Jaroslav Kepka), Marie Hatalová, účetní (Jaroslava Adamová), Rudolf Ptáček, brusič (Ladislav Mrkvička), Jarča, dělnice (Jorga Kotrbová), Milan, Ptáčkův kamarád (Václav Sloup) a Vydra, náměstek (Josef Chvalina)
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Režie: Olga Valentová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *